ХАРАКТЕРИСТИКАДолина Дністра була заселена людьми ще з часів раннього палеоліту. Цьому сприяв чудовий, майже середземноморський клімат, родючі землі, багата рибою ріка. З кінця XIX сторіччя й до вересня 1939 року тут із задоволенням відпочивало шляхетне панство з Австрії та Польщі. В радянські часи Дністер був відомий, як водний туристичний маршрут всесоюзного значення. Сучасна назва виникла в часи Київської Русі і перекладається як “швидка вода”, Дністер має довжину 1962 км (600 км з них тече Молдовою), починається на Львівщині та впадає у Дністровський лиман на південному заході від Одеси. Найбільші притоки: Стрий, Домниця, Свіча, Бистриця, Стрипа, Серет, Збруч та Смотрич. Глибини Дністра від 2-х до 4-х метрів. Дністер є другою за розмірами водною артерією України та найбільшою рікою Буковини і впродовж 265 км утворює північний і східний її кордони. Дністер і його долина є унікальною природною пам’яткою, адже у своїй середній течії він формує надзвичайно мальовничу долину-каньйон. Глибина врізання від 60 до 130 м, із стрімчастими схилами в увігнутих ділянках меандр. Сплавляючись по Дністру, не створюється уява про його статус рівнинної ріки, надто з огляду на швидкість течії. Швидкість течії – від 4 м/сек. Глибина ріки дозволяє використовувати всі мислимі типи плавзасобів. Найзручнішими плавзасобами є надувні плоти ПСН-10. Сплав можливий у будь-яку пору року, звичайно крім сезону льодоставу. Головною особливістю сплаву є вміння тримати судно по фарватеру основної течії, не наближаючись до берегів. Не маловажну роль відіграє парусність суден, адже сильний зустрічний вітер здатний звести нанівець працю течії і туристів, які волею й неволею перетворюються на галерників античних часів. Історичних пам’яток на берегах Дністра значно більше, ніж на багатьох Європейських річках. Унікальна природа, цілющі джерела, заповідники, водоспади, замки, монастирі, церкви, костьоли, скелі, гроти і печери сторіччями спостерігають за зеленуватою дністровською водою. Ніби чекають когось, хто прийде, приїде, припливе, щоб відкрити йому все, що знають. Все це створює добрий настрій і незбутні враження.
ПРОГРАМА ПЕРЕБУВАННЯ
1 день Заїзд групи. Зустріч. Пішохідна прогулянка-екскурсія по вулицям древнього міста; знайомство з архітектурними, історичними та природними пам’ятками Чернівців Австрійської доби (1774-1918рр.). Обід. Відвідування Резиденції Буковинських митрополитів – унікальної пам’ятки світової архітектури середини 19 ст. Екскурсія в музей народної архітектури та побуту. Вечеря. Вільний час.
2 день Ранній сніданок. Переїзд автобусом Чернівці – Кострижівка до місця старту. Початок сплаву. Зупинка с. Хрещатик. Прогулянка-екскурсія до Свято-Іоанно-Златоустівського чоловічого монастиря (1765р.) та святого джерела. Продовження сплаву. Зупинка на стоянку Репуженськи острови. Обід. Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час.
3 день Ранній сніданок. Продовження сплаву. Зупинка с. Василів – літописне княже місто. Прогулянка-екскурсія до руїн фундаменту храму 12 ст., мальовничих водоспадів, оборонних валів двох городищ й украплень. Продовження сплаву. Зупинка на стоянку с. Дорошівці. Обід. Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час.
4 день Ранній сніданок. Продовження сплаву. Зупинка с. Медків на обід (перекус, чай, кава). Продовження сплаву. Зупинка на стоянку с. Онут – одне з древніх існуючих сіл на Буковині. Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час. Довжина відрізку Дорошівні – Онут – 26 км.
5 день Ранній сніданок. Прогулянка-екскурсія до каплички, джерела „святої” води, кар’єру білих кварцових пісків, лінії Австро-Угорського і Російського кордонів (1812р.). Продовження сплаву. Зупинка і відвідування відомої Баламутівської печери (11 тис. р. до Р.Х.). Друга зупинка в с. Устя. Прогулянка до руїн королівського замку. Обід (перекус, чай, кава). Поповнення питної води. Продовження сплаву. Зупинка на стоянку с. Перебиківці. Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час.
6 день Ранній сніданок. Продовження сплаву. Зупинка с. Гринячка. Прогулянка до найвищого водоспаду Буковини. Продовження сплаву. Зупинка с. Рухотин. Обід (перекус, чай, кава). Відвідування давньої церкви. Продовження сплаву. Зупинка на стоянку с. Рашків. Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час.
7 день Сніданок. Продовження сплаву. Зупинка на обід с. Окопи. Обід (перекус, чай, кава). Продовження сплаву. Прихід на стоянку м. Хотин (Хотинська фортеця). Облаштування наметового містечка. Вечеря. Вільний час.
8 день Сніданок. Прогулянка-екскурсія до Хотинської фортеці – унікальної пам’ятки архітектури 13-18 ст. (відвідування фортеці). Обід. Переїзд Хотин – Чернівці. Кінець маршруту. повернутись до списку сплавів
|